YENİ YAZILAR

Youtube'dan Para Kazanmak?

By Özel Blog - 6 Eylül 2015 Pazar Yorum Yapılmamış
İnternet kullanımı gün geçtikçe artıyor ve özellikle ülkemizde ve dünyada birçok eve girmesiyle yeni bir sektör haline geldi diyebiliriz. İnternetin tıpkı zamanında televizyon, radyo gibi popüler hale gelmesi ciddi bir kazanç kapısı olmasına zemin hazırlıyor. Diğer yayın organlarına kıyasla internet iki taraf arasında kolay, anlık iletişim ve geri bildirim sağlıyor. İnternet üzerinden birçok kitleye kolayca ulaşılabiliyor.
İşte günümüzün en popüler internet sitesi Youtube kullanıcılarına para kazanma olanağı sunuyor. Pek çok kişinin bilmediği veya kullanmadığı bu özellik sayesinde Youtube.com sitesine yüklediğiniz videolardan izlenme ve tıklanma başına para kazanabilirsiniz.

Bu özelliği kullanabilmek için Google hesabınızın olması ve bu hesapla Youtube'a giriş yapmanız gerekiyor. Ardından Youtube ayarlarına (Çark simgesi) gelip "Ek Özellikleri Görüntüleyin" yazısına tıklayıp gelen ekranda ilk kısımda yer alan "Para kazanmayı etkinleştir" butonuna tıklıyoruz. Telefon doğrulaması isterse cep numaramızı doğru bir şekilde girmemiz gerekiyor. Son olarak karşımıza onaylamamız gereken bir metin geliyor. Gerekli onayları verdikten sonra artık hesabınızın para kazanma özelliği etkinleştirilmiş oluyor.
Para kazanmak için neler yapmalı? Youtube dünyanın en popüler video sitesi ve aynı zamanda katı kuralları olan bir website. Video yüklerken kullanıcıların ilgisini çekebilecek, kopya içerik olmayan, başkasının telif haklarına girmeyen tamamen özgün videolar yüklemeniz gerekecektir. Aksi takdirde hesabınız askıya alınabilir. Şimdiden başarılar.

Kategori:

"Youtube'dan Para Kazanmak?" yazısına yorum yap

'Anonim' seçerek yorum gönderebilirsiniz.