YENİ YAZILAR

PayPal.Me ile Para Göndermek

By Özel Blog - 2 Eylül 2015 Çarşamba Yorum Yapılmamış
Popüler ödeme aracısı PayPal, yeni hizmetini kullanıcılara sundu. Peki PayPal.Me nedir? PayPal kullanıcıları PayPal.Me servisi sayesinde hızlı bir şekilde başka kişilerden para talep edebilecek ve ödeme alabilecek.
Daha önce başka bir kişiden ödeme alırken veya para gönderilmesini beklerken kullanıcıya alıcının eposta adresi adı soyadı gibi bilgiler gerekiyordu. Gönderici ise kullanıcı panelinden bu bilgileri girip parayı göndermesi gerekiyordu. İşte bu süreyi azaltacak servis olan PayPal.Me ile para talep ettiğiniz kişiye kendi isminize özel oluşturduğunuz linki gönderiyorsunuz ve o kişi de ödemeyi gerçekleştiriyor. İki tarafta zamandan kazanmış oluyor ve daha güvenli bir işlem oluyor.

Kısaca özetlersek PayPal.Me adresinizden oluşturmanız gerekiyor. Linkiniz paypal.me/kullanıcıadi şeklinde oluyor. Bu kullanıcı adı paypal kullanıcı adınızdan farklıdır ve sizin seçmeniz gerekir. Bu yüzden kolay kullanıcı adları çoktan kapıldı bile. Sizde geç kalmadan kullanıcı adınızı alın.

Bu aşamadan sonra kendinize özel linki alıcıya gönderiyorsunuz. Alıcı linke tıkladığında karşısına adınız soyadınız ve altında gönderilmek istenen tutar kısmı yer alıyor. Eğer almak istediğiniz paranın tutarı belliyse alıcıya gerek kalmadan linkin sonuna ekleyebilirsiniz. Örnek 40 lira almak istiyorsunuz paypal.me/kullanıcıadi/40 yazdığınızda alıcı ekranda 40 TL görecektir ve sadece ödemeyi yapıp geçecektir.

Bu hizmeti kullanabilmek için her iki tarafında PayPal hesabı olması gerekir. Ancak para göndermek için PayPal.me hesabına gerek yoktur. Sadece kolaylık olması için istenirse alınabilir. Size hemen PayPal.me ile tanışmak için buraya tıklayın.

Kategori:

"PayPal.Me ile Para Göndermek" yazısına yorum yap

'Anonim' seçerek yorum gönderebilirsiniz.