YENİ YAZILAR

Smsiptal.com veya İptalsms.com Gibi Sitelere Dikkat Edin!

By Özel Blog - 4 Ağustos 2015 Salı Yorum Yapılmamış
Son zamanlarda gittikçe artan reklam (spam) smsleri kullanıcıları bıktırma noktasına getirdi. Bunun için 1 Mayıs 2015 tarihinde bir yasa çıkartılmış ve bu yasaya göre tüketici izni olmadan reklam ve kampanya smsleri gönderilmeyecekti. Buna neredeyse çoğu firma uymadı ve sms göndermeye devam ettiler.Özellikle şu sıralar telefonlara gelen smslerde mesaj metninin sonunda site adresi belirtilmekte. Bu adresler iptalsms.com veya smsiptal.com gibi site isimleri veriliyor.
Bu sitelere girdiğinizde sizden ad soyad ve cep numaranızı istiyor. Bu bilgileri verdiğiniz takdirde size sms gelmeyeceği vaad ediliyor. İşte asıl mesele burda başlıyor. Bu siteler kullanıcıların numaralarını kaydedip bir veritabanı oluşturuyor. Oluşturulan bu numara veritabanı ileride reklam şirketlerine satılıp yine spam smslerine zemin hazırlanıyor.

Yani kısaca şunu söyleyebiliriz. Bu sitelere numaranızı asla vermeyin şimdi 1 spam sms geliyorsa ertesi gün 5 spam smsi gelecektir. Hem de hiç alakanız olmayan firmalardan. Bilgilenelim bilgilendirelim.

Kategori:

"Smsiptal.com veya İptalsms.com Gibi Sitelere Dikkat Edin!" yazısına yorum yap

'Anonim' seçerek yorum gönderebilirsiniz.