YENİ YAZILAR

GTA 4 oyunundaki gizemli bilinmeyen sırlar

By Özel Blog - 17 Aralık 2013 Salı 4 Yorum
Oyunseverlerin yeni gözdesi Grand Theft Auto 5 fakat önceki versiyon GTA 4 çıkalı uzun zaman oldu oyundaki bilinmeyen bazı gizemler oyunu çekici hale getirmeye devam ediyor.
Oyunu oynarken pek farketmediğimiz bazı ilginç yönleri bu yazıda toplamaya çalıştık. İşte oyunundaki esrarengiz durumlar.

 1. www.whattheydonotwantyoutoknow.com sitesinde oyundaki atlayış yerlerinden tutun güvercinlerin yerine kadar olan her şeyi bulabilirsiniz.
 2. Firefly Projects bölgesindeki çocuk parkında iki adet salıncak var. Eğer salıncakların herhangi birinin demirine arabayla yaklaşırsanız sizi havaya fırlatıyor. Bunun, oyunun bir fizik hatası olduğu düşünülmekte.
 3. Happiness Island'daki Mutluluk Heykeli'nin içine girdiğinizde orada atan bir kalp göreceksiniz. Buraya "şehrin kalbi" de deniliyor. Buraya sadece helikopter ile ulaşılabiliyor. Daha sonra ise heykelin içindeki merdiven sayesinde kalbin yanına gidebiliyorsunuz. Kalbe ateş etseniz dahi hareket atmaya devam ediyor. Ayrıca GTA The Ballad of Gay Tony oyununda çok fazla içki içerseniz rastgele bir yere gönderilebiliyorsunuz. Buranın şehrin kalbi olma ihtimali var.
 4. Middle Park'ta tuhaf bir göl şekli var. Bu haritadan bakıldığında ya da helikopterdeyken fark edilebilir.
 5. Mr.Tasty isimli dondurma aracını kullanırken kornaya basarsanız müzik çalar. Bu müziklerden biri GTA IV'ün tema müziğine çok benziyor.
 6. Brucie'nin Easy as Can Be görevinde eğer Brucie'nin karnına bakarsanız "anne" yazan bir dövmesi olduğunu görürsünüz.
 7. Brucie ile bir helikoptere binerseniz veya helikopter turuna giderseniz helikopterin kokpiti içinde sinir bozucu bir mesaj var: Bu helikopter düşebilir ama umrumuzda değil. Yardım için uçuş kılavuzuna bakın.
 8. Tüm TW@ internet kafelerdeki kasiyer masasının arkasında ve bazı araba galerilerinde "Kakagawa Power Ultra 3000 fotokopi makinesi"nin ekranında şunlar yazar: ERROR Unleash ninja guru lol. Bu, sadece bir Sniper Rifle sayesinde görülebilir.
 9. Multiplayer modundayken kayıt evlerindeki tüm TV'lerde harita olmadan oyunun menüsünü görebilirsiniz.
 10. Rastgele durumlarda, ambulansa ateş ederseniz siren sesi gitse bile ışıkları yanmaya devam eder.
 11. Johnny Klebitz ve Luis Lopez oyunda öldürülebilir.
 12. "Museum Piece" görevinde Johnny'e yakın olursanız onu vurabilirsiniz. (Bu durumda görev başarısız sayılacaktır.)
 13. Three Leaf Clover görevi sırasında polislerden kaçıp bankanın zeminine bakarsanız soygunun rehinelerini görebilirsiniz. Onlardan birisi Luis Lopez. Onu öldürebilirsiniz.
 14. TBoGT'de Diamonds are a Girl's Best Friend görevinde Luis ve Gracie'yi onlar bottayken acele ederseniz vurabilirsiniz.(Ama bu kurallara aykırıdır.)
 15. Three Leaf Clover (banka soygunu) görevinde Packie ile iken eğer kamerayı Gerald McReary'ye doğru çevirirseniz, onun kafasının içini görebilirsiniz. İçinde bir kafatası var.
 16. Gerald McReary'nin görevleri bittiğinde Gerald hapisteyken bir sahnede arkada tablo göreceksiniz. Tabloda bazı ilginç isimler yazılı. Bunlar; Isaac Hunt, Seymour Fani (daha mutlu görebilirsiniz), Richard Head, and Phil Mcreavis.
 17. Broker'daki evimizde(yanan), duvarda Roman ile tanınmayan bir kadının fotoğrafı asılı. Dikkat ederseniz Roman biraz farklı görünüyor.
Alıntıdır...

Kategori:

''GTA 4 oyunundaki gizemli bilinmeyen sırlar" yazısına 4 yorum yapılmış

YORUM YAZ
 1. Alıntı yapılmış ama güzel

  YanıtlaSil
 2. güzel ama daha çok bilgi olması lazım [-(

  YanıtlaSil
 3. Johnny Klebitz ve Luis Lopez kim? Banka soygunu gorevinde konusan iki adam mı ?

  YanıtlaSil

'Anonim' seçerek yorum gönderebilirsiniz.