YENİ YAZILAR

Outlook.com Üzerinde Özel Domain E-posta Kullanma

By Özel Blog - 9 Ağustos 2012 Perşembe Yorum Yapılmamış
Microsoft geçtiğimiz günlerde yeni posta hizmeti outlook.com'u duyurmuştu. Bu hizmette outlook.com uzantılı postalar alınabiliyordu. Yeni outlook arayüzü ise normal arayüzden çok daha kolay ve hızlı olmasından dolayı beğeni topladı. Bu arayüzde sahip olduğumuz alan adlarına ait epostaları da kullanma imkanımız bulunmakta. Örneğin iletisim@ozelblog.com postasını yeni outlook arayüzünde kullanabilirsiniz. Şimdi adım adım başlayalım.
  1. Domains.live.com adresine giriyoruz. Ardından "Sign in" butonuna tıklıyoruz ve gelen ekranda sahip olduğumuz hotmail hesabımızla oturum açıyoruz.
  2. Gelen ekranda üst kısımdan "Add Domain" bağlantısına tıklıyoruz sonra başına www olmadan sitemizin ismini giriyoruz. Alt kısımda ise "Set up Windows Live Hotmail for my domain" seçeneğinin seçili olduğundan emin oluyoruz ve "Continue" diyoruz.
  3. Son olarak "I Accept" bağlantısına tıklıyoruz ve karşımıza yapılandırma ayarları geliyor.
  4. Burada "Mail setup (required)" kısmında gerekli ayarları yapmamız isteniyor. Belirtilen ayarları domain veya host sağlayıcımızın paneline girerek yapıyoruz ve "Refresh" diyoruz. Eğer postanızla msne girmek isterseniz "Messenger configuration" ayarlarınıda uygulamanız gerekiyor. Tabi ki bu isteğe bağlı..
  5. Bu işlemleri tamamladıktan sonra windows live panelimizdeki eklediğimiz alan adının üstüne tıklıyoruz. Sol menüden "Member accounts" seçeneğinde tıklayıp yeni bir email hesabı ekliyoruz. İstediğiniz kadar posta ekleyebilirsiniz.
  6. Daha sonra postamıza ulaşmak için mail.live.com adresine girip. Az önce oluşturduğumuz bilgilere göre giriş yapıyoruz. (örn: Kullanıcı adı: iletisim@ozelblog.com, Şifre: belirlediğiniz şifre)
  7. Eposta gelen kutumuza ulaşıyoruz ve sağ üstte seçenekler kısmından "Outlook sürümüne yükselt" seçeneğini seçiyoruz ve outlook arayüzünü kullanmaya başlamış oluyoruz.
  8. Ayarlar dahil herşeyi doğru yaptıysanız sorunsuz kullanabilirsiniz. Sorularınızı yorum formundan sorabilirsiniz.

Kategori:

"Outlook.com Üzerinde Özel Domain E-posta Kullanma" yazısına yorum yap

'Anonim' seçerek yorum gönderebilirsiniz.