YENİ YAZILAR

Üniversite Öğrencileri için Kredi Kartı Araştırması

By Özel Blog - 25 Aralık 2011 Pazar Yorum Yapılmamış
Kredi kartı günümüzün vazgeçilmez bir öğesi haline geldi. Bir çok kişi kredi kartına sahip ve bu kişilerin çoğu herhangi bir araştırma yapmadan bu kartlara sahip oluyor. Üstüne bilinçsiz harcamalar eklenince aldıklarına bin pişman oluyorlar. Bunun önüne geçmek için kredi kartının alındığı bankanın fiyat ve ücretleri araştırılmalı ve harcamalar kontrollü bir şekilde yapılmalıdır. Özellikle son zamanlarda bankalar üniversite öğrencileri ve 26 yaş altı kişiler için kampanyalar yapmaya başladılar. Hedef kitleye bu sefer üniversite öğrencileride dahil edilmiş gibi gözüküyor. Bu kampanyalar az denecek seviyede değil ve ben aralarından uygun ve önplanda olanları seçip bu yazıya dahil ettim. Herşeyden önce kredi kartı alabilmeniz için 18 yaşından büyük olmanız ve bankaların belirttiği koşullara uymanız gerekmektedir. Bazı bankalar sadece 26 yaş altı kişilere kredi kartı verirken bazıları sadece üniversite okuyan öğrencilere kredi kartı vermektedir. Bu durumda başvuru yaparken en güncel tarihli öğrenci belgesi bulundurulmalıdır.

1. Akbank - Axess Exi 26
18-26 yaş arası kişiler için özel olarak hazırlanmış kredi kartıdır. İnternet, ATM, call center
tiyatro, maç, seyahat bileti, kitap, CD, DVD gibi ürünleri kurye ücreti ile alma imkanı sunuyor. Eğer 18-26 yaş arasında ve üniversite öğrencisiyseniz başvurabilirsiniz. Başvurmak için tek yapmanız gereken öğrenci kimlik fotokopinizle en yakın Akbank Şubesi’ne başvurarak Axess exi26 Başvuru Formunu doldurmak.

Avantajlar: Axess exi26’da ilk yıl kart ücreti yok. Axess exi26 ile yaptığınız her alışverişten bol bol chip-para kazanır, kazandığınız chip-paralarla da Axess üye işyerlerinde anında bedava alışveriş yaparsınız.

Ücret: İlk yıl kart ücreti yok. Sonraki yıllar 10 TL. Ayrıca Kredi kartınıza bağlı bir mevduat hesabı açılır ve bireysel hesap ücreti alınır. ( Haziran ve Aralık ayları olmak üzere 2 defa 48 tl ücret alınır)
Gecikme Faiz Oranı: %2,62
Detaylı bilgi : http://www.exi26.com/

2. Yapı Kredi - World Play Card
Dünyanın en iyi 10 kredi kartı arasına giren World özelliklerine sahip play card, üniversite öğrencilerine en iyi avantajları sunuyor. Bu kartla; size özel ayrıcalıklardan faydalanabilir; en sevdiğiniz markalarda kat kat fazla puan kazanabilirsiniz. Ayrıca yaptığınız alışverişlerinizde puanın yanı sıra Turkcell'den TL ya da dakika da sizin olur.
Başvurmak için anlaşmalı üniversitelerden birisinde okumanız gerekiyor. Eğer diğer bir üniversitede okuyorsanız kefil istenecektir.

Avantajlar: Temassız ödeme özelliği ile 35 TLye kadar olan alışverişlerinizi kartınız pos makinesine temas etmeden gerçekleştirirsiniz. Başvuru sırasında anında Turkcell 20 tl/25 Dk sizin olur. Bunun dışında size özel banka kartı ve avantajlarınız olur.

Ücret: İlk yıl kart ücreti alınmamaktadır. Sonraki yıllar için 10 tl alınır. Ayrıca Kredi kartınıza bağlı bir mevduat hesabı açılır ve bireysel hesap ücreti alınır. ( 6 ayda bir 48 tl ücret alınır)
Gecikme Faiz Oranı: %2,62

3. İş Bankası - İş'te Üniversiteli Maximum
İş bankasının üniversite öğrencilerine sunduğu maximum avantajlarına sahip kredi kartı. Başvurmak için öğrenci belgeniz ve nüfus kimliğinizle en yakın iş bankası şubesine gitmeniz yeterli. Yaklaşık 1 ay içinde kartınız adresinize veya belirttiğiniz şubeye gelecektir.

Avantajlar: İş'te Üniversiteli kredi kart ile üniversite harç ücretlerini yatırabilirsiniz. Alışverişlerinizden kazandığınız maxipuanlar ile bedava alışveriş yapabilir veya hattınıza tl yükleyebilirsiniz. Kartınıza özel banka kartınız olur ve kredi kartı gibi alışverişlerde kullanabilirsiniz. Ayrıca aöf okuyan öğrencilere kart verilmektedir.

Ücret: Öğrencilik devam ettiği sürece kart ücreti alınmamaktadır. Öğrencilik bittiğinde 40 tl kart ücreti alınır. Ayrıca kredi kartınıza bağlı bir vadesiz tl mevduat hesabı açılır ve öğrencilik bitene kadar bireysel hesap ücreti alınmaz.
Gecikme Faiz Oranı: %2,62
Detaylı bilgi: http://www.istegenc.com.tr

4. Garanti - ExtraGenç Bonus
Extragenç sadece bankacılık ürünleri değil hayatınızın her alanında bir çok fırsat sunan Garanti Bankası Gençlik Kulübü'dür. Extragenç üyesi olarak siz de bir çok fırsattan yararlanarak herşeyi extra yaşayabilirsiniz. 18-23 yaş aralığındaysanız başvuru formunu doldurabilir, "extragenc" yazıp boşluk bıraktıktan sonra TCKN'nızı yazarak 3408'e gönderebilir veya İnternet Şubesi'nden kolaylıkla Extragenç üyesi olabilirsiniz. Üstelik Garanti kredi kartlarından birine sahip olanlar size Extragenç ek kart çıkartırlarsa hemen üye olursunuz ve üyeliğin fırsatlarından anında faydalanmaya başlarsınız. 15-18 yaş aralığındaysanız veliniz ile beraber en yakın Garanti şubesinden başvuru yapabilirsiniz.

Avantajlar:
Sürekli çok kazandıran farklı kampanyalar.
extragenc.com.tr'de sinema, konser, maç biletleri. GSM TL vb. birçok hediye kazandıran yarışmalar. Her ay bir çok etkinliğe davetiye kazanma şansı ve indirimli giriş hakkı. Mastercard logolu tüm iş yerlerinde hesabında para olmasa bile alışveriş yapabilir ve bu alışverişi taksitlendirebilirsin. Bonus Card'ın tüm özelliklerini kullanabilirsin. Her ay 100 TL'ye kadar faizsiz nakit avans kullanabilirsin. Özel tasarlanmış 4 görsel arasından dilediğini seçebilirsin. Öde-Geç özelliği ile 35 TL'ye kadar olan alışverişlerini hızlıca yapabilirsin.Tüm alışverişlerinden bonus kazanır, bu bonusları GSM TL'ye çevirebilirsin.
Sözüne bonus, düzenli ödeme talimatı, e-ekstre gibi bonus fırsatlarından yararlanabilirsin.
Extragençlilere özel kampanyalardan faydalanabilirsin.

Ücret: Asıl ve ek kart için ilk yıl 4,49 tl sonraki yıllar ise 29,49 TL, ek kart için 24,49 TL ödenir. Ayrıca Kredi kartınıza bağlı bir mevduat hesabı açılır ve bireysel hesap ücreti alınır. ( 6 ayda bir 38 tl ücret alınır)
Gecikme Faiz Oranı: %2,62

5. HSBC Campus Card - Advantage
HSBC Campus ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına dahil olan 18-25 yaş arası üniversite (açıköğretim fakülteleri hariç) öğrencilerine özel bir kredi kartıdır.

Avantajları: Nakit ihtiyacınızda yanınızdadır. Kartınızla, yurtiçinde HSBC Bank şubeleri, HSBC Bank ATM'leri, yurtiçindeki diğer tüm banka ATM'lerinden nakit avans çekebilirsiniz.
Yurtiçinde sağlıktan otomotive, eğlenceden giyime birçok sektörde hizmet veren onbinlerce üye kuruluşumuzda ve MasterCard®/Visa amblemini gördüğünüz her yerde kullanabilirsiniz.
Seçkin üye kuruluşlarda ek taksit ve Advantage NakitPuan avantajlarına sahip olursunuz.
İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde bulunan, her türlü ayrıntıyı incelikle düşünerek hazırladığımız, HSBC Club Lounge'tan 50 TL karşılığında yararlanabilirsiniz. Ayrıca, Sky Restaurant, GreenPort ve BeerPort'da HSBC Advantage Kredi Kartı'nızla yaptığınız ödemelerde size özel % 30 indirim fırsatından faydalanırsınız. HSBC Campus Kredi Kartı’na ek kart verilmemektedir.

Ücret: İlk yıl kart ücreti alınmamaktadır. Sonraki yıllar için 20 tl alınır. Ayrıca Kredi kartınıza bağlı bir mevduat hesabı açılır ve bireysel hesap ücreti alınır. ( Aylık 5,50 tl ücret alınır)
Gecikme Faiz Oranı: %2,62

---------------------------------
Öğrenci için kredi kartı 2011, öğrenci için kredi kartı başvurusu, öğrenci için kredi kartı 2012, öğrenci için kredi 2012, kredi kartı borcu, kredi kartı borcu taksitlendirme, kredi kartı başvurusu, kredi kartı limiti yükseltme, kredi kartı aidatı, kredi kartı borç transferi, kredi kartı asgari ödeme, kredi kartı kampanyaları, kredi kartı, kredi kartı borcu ödeme, kredi kartsız alışveriş, en iyi öğrenci kredi kartı hangisi, öğrenciye kredi kartı veren bankalar

Kategori:

"Üniversite Öğrencileri için Kredi Kartı Araştırması" yazısına yorum yap

'Anonim' seçerek yorum gönderebilirsiniz.