YENİ YAZILAR

İETT İndirimli İstanbul Kart'ın Süresini Uzatma (VİZE) 2011-2012

By Özel Blog - 24 Eylül 2011 Cumartesi Yorum Yapılmamış
Ekleme: Çeşitli nedenlerle vize işlemini gerçekleştiremeyen öğrencilere yönelik duyuruyu okumak için tıklayınız.
------------------------------------
İstanbul'da toplu taşıma araçlarını kullanan öğrencilerin pasolarının indirimi bu yıl sonunda bitiyor. İndirimli seyahat kartınıza yükleme yaptıktan sonra fişta indirimin sona ereceği tarih 31.12.2011 şeklinde bir satır görüyorsanız kartınıza vize işlemi yapmanın zamanı gelmiş demektir. Eğer bu yazı yok ise şuan vize yapmaya ihtiyacınız yok. Peki vize yani indirimli kullanma süresini nasıl uzatabilirim? İett indirimli kart kullanan öğrenci ve öğretmenleri mağdur etmemek için güzel bir uygulamaya gitti. Artık vize ücreti olan 5 TL'yi Vakıflar bankasına yatırmanıza gerek yok. Vize işlemi bittiğinde eğer istanbul kartınızda 5TL para varsa otomatik olarak OSM tarafından çekilecek. Şimdi yapmanız gereken adımları sıralıyorum.

1 - Aşağıdaki linkten Online Vize Formu' nu doldurunuz. Tüm bilgilerinizi doğru yazınız aksi halde sistem öğrenci olduğunuzu doğrulayamayacaktır. Şuanki kullandığınız gsm no ve eposta adresinizi yazınız. (Vize işlemi tamamlandığında bilgi smsi ve maili geliyor)
İkinci adımda ödeme yöntemi olarak karttan çekilsin seçiniz. Daha sonra vize işlemi başlayacaktır.
Form için tıklayınız. (5 sn sonra sağ üstten "reklamı geç" deyiniz)

2- Vize işlemi ortalama 7 iş günü sürmektedir. 7 iş günü sonunda sms ve email ile başvurunuz onaylandı şeklinde bilgilendirileceksiniz. Bu adımdan sonra kartınızı OSM(Otomatik satış makinesi) veya bayilerden güncellemeniz gerekiyor. Benim tercihim OSMyi kullanın. Genelde metro ve metrobüs duraklarında bulunan kartımıza para yüklediğimiz makinelerdir kendileri. Kartınızda 5tl varsa makinaya koyun birkaç saniye sonra ekranda indiriminiz 31.12.2012 tarihine kadar uzatıldı diye ibare görmeniz gerekir. Gördüyseniz kartınızdan 5tl alınmış demektir. Eğer 5tl yoksa yükleyip tekrar kartı okutunuz.

Sorularınız aşağıdaki yorum formundan iletiniz.

Güncelleme: 08/11/2011

Kategori:

"İETT İndirimli İstanbul Kart'ın Süresini Uzatma (VİZE) 2011-2012" yazısına yorum yap

'Anonim' seçerek yorum gönderebilirsiniz.