YENİ YAZILAR

Cep Telefonunu Modem Olarak Kullanma

By Özel Blog - 25 Eylül 2011 Pazar Yorum Yapılmamış
Cep telefonunu nasıl modem olarak kullanabilirim? İnternetin olmadığı yerlerde bulunmuşunuzdur mulaka. Bu durumlarda usb ile telefonunuzu bilgisayara bağlayıp internete girebilirsiniz. Akıllı telefonların çoğu bu özelliği destekliyor ve sahip olmanız gereken şeyler usb kablosu ve hattınıza özel tanımlanmış internet paketi aboneliği. İnternet paketleri için gsm operatörünüzün websitesine gözatabilirsiniz. Bunlar hazır ise telefonu usb kablosu ile bilgisayara bağlıyoruz ve ardından kullandığımız telefonun markası ne ise telefona özel yazılımı üreticinin sitesinden indiriyoruz. Nokia telefon kullanıyorsanız PC suite, Samsung kullanıyorsanız android ise Kies, değise Pc studio programını bilgisayara kuruyoruz. Daha sonra gelen pencereden internete bağlan diyoruz 10 sn bekledikten sonra internete bağlanmış oluyorsunuz.

Usb kablonuz yok ise Bluetooth kullanabilirsiniz. Bunun için telefon ile bilgisayarı eşleştirmeniz gerekmektedir. Daha sonra gerekli programları yükleyerek yine internete girebilirsiniz.

Peki hızım ne olacak? Bunun cevabı çok basit. Eğer 3g destekli bir cihaza sahipseniz ve 3g kapsama alanındaysanız 3.6 Mbps ve 7.2 Mbps hızlarında internete girebilirsiniz. Telefonunuz 3g desteklemiyor veya 3g kapsama alanında değilseniz edge ile bağlanırsınız ve hızınız en yüksek 300kbps olur.

---------------------------------------
Cep telefonunu modem yaparak internete bağlanma, vodafone, Cep telefonunu modem olarak kullanma programı

Kategori:

"Cep Telefonunu Modem Olarak Kullanma" yazısına yorum yap

'Anonim' seçerek yorum gönderebilirsiniz.