YENİ YAZILAR

Sahurda Dikkat Edilmesi Gerekenler

By Özel Blog - 31 Temmuz 2011 Pazar Yorum Yapılmamış
Sahurda yemekten hemen sonra meyve yemek sindirim problemi yaşamamıza sebep olabilir. Bu yüzden en az yarım saat beklememiz gerekir. Sahurdan sonra hemen uykuya dalmakta yine sindirim problemleri, hazımsızlık ve reflüye sebep olabilir. O yüzden yarım saat ile 1 saat sonrasında uykuya dalmamamız hem daha rahat uyumamız için hem de gün boyu rahat etmemiz için gereklidir.
Ramazan vücudumuzun toksinlerden arındırılması, vücudumuzun dinlendirilmesi sürecidir. Bu yüzden dinlenmek çok önemlidir ve yeterli uyumaya özen göstermemiz lazım. Bazen sahura kadar bazı insanlar uyumazlar ve sahurda yine kahvaltılarını edip yada sahuru yapıp ondan sonra işlerine devam etmeye çalışırlar; bu da vücudumuzu çok fazla yormaktadır. Bu yüzden yeterli uyku da çok önemlidir.

Sahuru yaptıktan sonra yarım saat gibi süre sonra meyve veya tatlı yiyebiliriz. Eğer uyumak istersek de biraz daha süre geçmesini beklememiz lazım 1 saat gibi. Ondan sonra rahatlıkla uyunabilir ;ama uyumak yine aynı şekilde hafif yiyecekler yediğimiz zaman mümkün olur. Bu yüzden sağlıklı olması için sahurumuzun: hafif yiyecekleri tercih edip, biraz böyle yavaş, yavaş yemeye önem verip, sonrasında da dinlenebiliriz rahatlıkla.

Kategori:

"Sahurda Dikkat Edilmesi Gerekenler" yazısına yorum yap

'Anonim' seçerek yorum gönderebilirsiniz.