YENİ YAZILAR

Mobil İçerik İçin Adsense Artık Kullanılabilir!

By Özel Blog - 18 Mayıs 2011 Çarşamba Yorum Yapılmamış
Google adsense kullanıcıları artık wap sitelerinde de reklam yayınlayabilecek. Eğer bir wap siteniz varsa ve yüksek bir hite sahipseniz sizin için iyi bir gelir kaynağı olabilir. Bu özelliği kullanmak için reklamlarım sekmesine tıkladıktan sonra sol kısımdan mobil içerik seçeneğine tıklıyoruz. Buradan yeni reklam birimi diyip sitemiz için uygun reklamı oluşturuyoruz. Bu işlemin sonunda PHP, ASP, CGI/PERL ve JSP programlama dillerinden sitemiz için uygun olanı şeçip kodu sitemize yerleştiriyoruz.

Mobil içerik için adsense reklam kuralları şöyle:

Mobil İçerik için AdSense, yayıncıların hedefi belirlenmiş Google reklamlarını kullanarak mobil web sayfalarından kazanç elde etmesine olanak sağlar. Mobil İçerik için AdSense şu anda, ileri teknoloji telefonlarda, tüm ülkelerde kullanılabilmektedir. Standart mobil web sitelerinde, sınırlı sayıda yeri destekliyoruz.

Mobil İçerik için AdSense'e katılmak isteyen yayıncılar, standart program politikalarımıza ek olarak, mobil cihazlara uygun web sayfalarına özel, aşağıdaki politikalara da uymalıdır.

Mobil Web Sayfası Biçimlendirme Dilleri

wml (WAP 1.x.)
xhtml (WAP 2.0)
chtml (imode vb.)
html (yalnızca ileri teknoloji reklam birimleri)
Reklam Yerleşimi ve Davranışı

Her bir mobil web sayfasında yalnızca tek bir Mobil için AdSense reklam birimi görüntülenebilir.
"Çift" reklam birimi yalnızca sayfanın en alt bölümüne yerleştirilebilir, bununla birlikte sayfanın altbilgisinin üstünde görünebilir (ör. gezinme bağlantıları, telif hakkı mesajları vb.).
Bir yayıncının mobil uyumlu web sayfasında görüntülenen Google reklamları hiçbir şekilde değiştirilemez veya gösterilmesi engellenemez.
Kullanıcı tıkladıktan sonra, reklamverenin açılış sayfasının görüntülenmesi hiçbir şekilde kesintiye uğratılamaz veya engellenemez. Örneğin, yayıncılar, kullanıcıları reklamverenin web sitesine yönlendirmeden önce kendi ara sayfalarını görüntüleyemez.
Mobil İçerik için AdSense reklam birimleri, mobil uygulamalarda kullanılamaz.
Mobil İçerik için AdSense'in bir mobil uygulamada kullanılması, AdSense politikalarına aykırıdır. Bir mobil uygulama, reklamı görüntülemek için bir WebView gerekse de, indirilebilir herhangi bir uygulamadır. Mobil uygulamalarda bulunan tüm Mobil İçerik için AdSense reklam birimleri devre dışı bırakılacaktır. Mobil uygulamanız için bir reklamcılık çözümü arıyorsanız, lütfen Google'ın önde gelen mobil reklam görüntüleme ürünü AdMob'a kaydolun.

Site erişilebilirliği

Tarayıcımızın, alakalı reklamlar sağlayabilmesi için, mobil web sayfalarınıza erişebilmesi gerekir. Daha fazla bilgi edinmek için mobil reklam hedefleme ile ilgili bölümümüzü okuyabilirsiniz.

Mobil Arama için AdSense

Her bir sayfaya yalnızca tek bir mobil Arama için AdSense kutusu yerleştirilebilir.
Açıkça aksi belirtilmedikçe, tüm Arama için AdSense politikaları, mobil Arama için AdSense için de geçerlidir.

Kategori:

"Mobil İçerik İçin Adsense Artık Kullanılabilir!" yazısına yorum yap

'Anonim' seçerek yorum gönderebilirsiniz.