YENİ YAZILAR

Beden Eğitimi ve Isınma Hareketleri

By Özel Blog - 28 Mayıs 2011 Cumartesi Yorum Yapılmamış
Isınmış bir vücut her zaman için ısınmamış bir vücuda oranla daha performanslı çalışır.Aşağıda şekillerini verdiğimiz hareketleri yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bu hareketleri sadece kaymadan önce değil düzenli aralıklarla yapmakta fayda var.Eğer bu hareketleri yaparken normalden fazla bir ağrı hissediyorsanız bir doktorla görüşüp onun sizin için hazırladığı programı uygulamanız yerinde olur. Unutmayın bu hareketler standart hareketlerdir.Isınmak bir çoğunuza komik geldiği için eminim yapmak istemiyorsunuzdur. Ama inanın jandarma eşliğinde sedyeyle aşağı gelmekten iyidir. Bu hareketleri yapmak sakatlanmanızı engellemez ama sakatlanma riskini azaltır. Sakatlanmanın en kötü yanı bir süre kayamamaktır bunu düşünün ve snowboard yapabilmek için ısının.

Side Splits
Yukarıdaki şekilde gördüğünüz gibi -şart olmamakla beraber- önce sağınıza sonra ortaya ve en son solunuza uzanarak esniyorsunuz. Resimdeki kadar bacaklarınızı açmayı denemeyin bile.

The Hero (Booty Strech)
Sağ ayağınızı sol bacağınızın altına atıyorsunuz daha sonra sol bacağınızı sağ bacağınızın üzerine yerleştirip öne eğilerek esniyorsunuz.

Butterfly
Bildiğimiz kelebek hareketiyle ısınmaya devam ediyoruz.

Pretzel Stretch
Sağ ayağınızı sol dizinizin arkasına atıp vücudunuzu belinizden sağ arkaya doğru olacak şekilde duruyorsunuz Zorlamdan yavaşça.

Side Bend
Sağ ve sol tarafa doğru kollarınızdan belinize kadar esnediğinizi hissedeceksiniz.

Quad Stretch
Bacakların ısınması diğer yerlerin ısınması kadar önemli. Dengenizin bozulmaması için bir yere yaslanarak güç alabilirsiniz.

Toe Touch
Bacaklarınızı ısındırmaya bu hareketle sürdürebilirsiniz. Bu hareketle dizinizin arkasında bir gerilme hissedeceksiniz diğer hareketlerde olduğu gibi bu hareketi de kendinizi fazla zorlamayın.

Ve son olarak kolların ısınmasını sağlayan hareketler.
Bu hareketleri kara çıkmadan önce kaldığınız yerde yapmanızı tavsiye ediyoruz. Üzerinizdeki elbiselerle bu biraz zor olur.

Kategori:

"Beden Eğitimi ve Isınma Hareketleri" yazısına yorum yap

'Anonim' seçerek yorum gönderebilirsiniz.