YENİ YAZILAR

Vista Sürümlerinin Karşılaştırılması

By Özel Blog - 25 Ağustos 2008 Pazartesi Yorum Yapılmamış
Çıktığından beri tek eleştiri odağı olan Windows Vista'nın sürümlerini karşılaştıracağız. Genellikle yüksek sistem gereksinimlerinden dolayı pek tercih edilmemesine karşın yine de hatrı sayılır özelliklere sahip.

Windows Vista'nın tam 6 sürümü bulunmakta. Bunlar; Windows Vista Starter, Vista Home Basic, Vista Home Premium, Vista Business, Vista Ultimate ve son olarak Vista Enterprise. Gelin şimdi hepsini inceleyelim.


 1. Windows Vista Starter
  Vistanın en alt sürümüdür. Düşük sistem donanımlı bilgisayarlar için idealdir. Microsoft bu yazılımı her yerde satılmasına izin vermiyor. Aero özelliği yoktur. Windows Media Player 11, İnternet explorer 7 vb. yazılımları barındırmaktadır.
 2. Windows Vista Home Basic
  Windows Vistanın ana sürümüdür. Aero özelliği saydamlık yoktur. 512 MB RAM'la kullanılabilir. Ek olarak Windows Defender ve Internet Explorer 7 yazılımları yer almaktadır.
 3. Windows Vista Home Premium
  Ev ortamında en çok tercih edilen vista sürümüdür. 3B uygulama geçişi, aero özelliği vardır. Bünyesinde Windows Media Center Yazılımını barındırmaktadır. Tablet PC özelliği vardır. Kısacası ev ortamında en işinize yarayacak vista sürümü diyebiliriz.
 4. Windows Vista Business
  Genellikle şirketler için ortamında verilerin çalınması, kaybolması vb. durumlara önlem için tam performans sağlar. 3B uygulama geçişi, aero özelliği vardır. Müzik, sinema vb. multimedya ortamlar için uygun değildir.

Kategori:

"Vista Sürümlerinin Karşılaştırılması" yazısına yorum yap

'Anonim' seçerek yorum gönderebilirsiniz.