YENİ YAZILAR

Sistem Geri Yüklemenin Faydaları ve Zararları

By Özel Blog - 5 Ağustos 2008 Salı 6 Yorum
Sistem geri yükleme adından da anlaşılacağı gibi sistemimizi bir önceki tarihe yükler. Örnek verecek olursak 05.08.2008 15:00 tarihinde bir geri yükleme noktası oluşturduk. 06.08.2008 15:00 tarihinde ise bilgisayarımıza virüs bulaştı. Sistem geri yükleme ile bilgisayarı 05.08.2008 tarihine getirip bilgisayara hiç virüs bulaşmamış gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Öncelikle sistem geri yükleme noktası oluşturmak için programı açıyoruz. "Geri Yükleme Noktası Oluştur"u seçip ileri tıklıyoruz. Buraya geri yükleme noktası için herhangi bir isim giriyoruz. "Oluştur" butonuna tıklayıdığımızda geri yükleme noktası oluşturulmuştur artık.

Zararları aslında pek yok disk alanı açısından bunu söyleyemem. Çünkü sistem geri yükleme yaptıktan sonra "Yerel Disk (C)" kinizde en az 200 MB kullanıyor S.Geri yükleme. Bundan kurtulmak için Bilgisayarımı sağ tıklayın özelliklere gelin Sistem geri yükleme sekmesine gelin "Bu sürücülerdeki sistem geri yüklemeyi kapat" butonunu işaretleyip Uygula ya tıklatın. Son onay kutusundaki işareti kaldırın tamam deyin. Harddiskinizin alanında artış olduğunu göreceksiniz.

Kategori:

''Sistem Geri Yüklemenin Faydaları ve Zararları" yazısına 6 yorum yapılmış

YORUM YAZ
 1. ama bişey sorcam şimdi geri aldık yha şu an ki faal program fotograf ve resimlerimiz gidiyor mu bunu hala anlamdım

  YanıtlaSil
 2. şuanki dosyaların gitmez..

  YanıtlaSil
 3. sadece programlar gidiyo dosyalar resimler müzikler vs bunlar gitmez...

  YanıtlaSil
 4. peki virüs c de falansa ve sürücülerdeki sistem geri yüklemeyi kapatsak virüs yine de silinir mi

  YanıtlaSil

'Anonim' seçerek yorum gönderebilirsiniz.