YENİ YAZILAR

Blogger'da Kendi Domaininizi Kullanma

By Özel Blog - 12 Ağustos 2008 Salı 2 Yorum
Kendinize özel bir domaininiz var fakat uygun bir host bulamıyorsunuz. Artık kendi domaininizi bloggger'da kullanabiliceksiniz. Blogger özel etki alanı ile bunu gerçekleştirmek mümkün. Google aramalarında blogspot sitelerinin çoğu ilk sayfalarda çıkıyor.

Sizde arkanıza Google'ın desteğini alın. Şimdi aşamalar halinde nasıl domainimizi blogger'a ekleriz görelim.

 1. Domaininizin DNS ayarları bölümüne girin. DNS serverlerini aşağıdaki gibi değiştirin: ns1.everydns.net, ns2.everydns.net, ns3.everydns.net, ns4.everydns.net kaydedin ve çıkın.
 2. Buradan EveyDNS'e girip üye olun. Soldaki "Add New Domain" bölümüne 'http://' koymadan domaininizin ismini yazın ve "Basic" butonuna tıklayın.
 3. Sitenizi ekledikten sonra sol üstteki "Primary Domains:" bölümündeki sitenizin ismine tıklayın. Açılan pencereden "Add a record:" formunu aşağıdaki gibi doldurun: Fully Qualified Domain Name: www.siteismi.com Record Type: CNAME RecordValue:ghs.google.com If MX Record, MX Value: Boş Bırakın
 4. "Add Record" butonuna Basın ve çıkın.
 5. Blogger hesabınızda oturum açın. Ayarlardan Yayımlanıyor sekmesine gelin " Özel Etki Alanı" yazısına tıklayın. Ardından sol taraftaki "Gelişmiş ayarlara geçiş yapın " yazına tıklayın. Gelen pencerede site isminizi yazıp "Ayarları Kaydet" butonuna basın. Son çıkan kutucuğu işaretleyin tekrar kaydedin.
İşte hepsi bu kadar...

Kategori:

''Blogger'da Kendi Domaininizi Kullanma" yazısına 2 yorum yapılmış

YORUM YAZ
 1. teşekürler bu işime yarayacak

  YanıtlaSil
 2. teşşekürler çok işime yaradı temanız guzel düzenlenmiş kolay gelsin

  YanıtlaSil

'Anonim' seçerek yorum gönderebilirsiniz.