YENİ YAZILAR

Bilgisayarın Yavaşlamasına Sebep Olan Yazılımlar

By Özel Blog - 18 Ağustos 2008 Pazartesi Yorum Yapılmamış
Bilgisayarın en hızlı çalıştığı an format atıldıktan sonra çalıştığı andır. Çünkü harddisk'te sadece windows yazılımı yüklüdür ve bu da size en yüksek performansı sağlar.

Zamanla bilgisayara sürücüler, yazılımlar vb. yükleyince bilgisayarda gözle görülür bir yavaşlama olur. Bu yazımızda en sık kullanılan ve aynı zamanda bilgisayarı yavaşlatan programların alternatiflerini sıralıcaz.


  • Adobe Acrobat Reader:Görevi yalnızca PDF dosyalarını açmak olan bu program sisteminizin birinci RAM düşmanıdır. Gereksiz sistem kaynaklarını tüketen bu programın yerine Foxit Reader'i öneriyoruz.
  • Microsoft Office Outlook: E-Postaları okumak için tasarlanmış bir program olan office outlook yavaş açılmasıyla ve sistem kaynaklarını tüketmesiyle tercih edilemiyor. Buna alternatif olarak Windows ile beraber ücretsiz gelen Outlook Express i öneririz.
  • Internet Explorer:Internet Explorer 7 sürümü ile birlikte internet exporer'da sistem düşmanları arasına girdi. Alternatif olarak Mozilla Firefox ve Opera kullanabilirsiniz.
Program Önerilerimiz
  • Internet Download Manager:Download yöneticileri arasında en iyisi diyebileceğimiz bir program. İndirdiğiniz dosyayı son download hızınıza kadar hızlı bir şekilde indiriyor.
  • FLVPlayer4Free:Ücretsiz FLV video dosyalarını oynatmaya yarayan program.
  • Total Video Converter:Bütün medya türlerini başka uzantılara çeviren bir program.

Kategori:

"Bilgisayarın Yavaşlamasına Sebep Olan Yazılımlar" yazısına yorum yap

'Anonim' seçerek yorum gönderebilirsiniz.